KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14424312
*
nr 1442 4312
Eva Hallström
(1942-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 42x42 cm
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 januari 2022
kl 20:42:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 15:27:19
1
100 kr
12/1 18:04:18
2
150 kr
17/1 18:01:51
3
Vinnande bud
17/1 18:08:58
2
250 kr
17/1 18:08:58
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Eva Hallström
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.
Läs mer om Eva Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eva hallström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
*
Eva Hallström
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Eva Hallström
nr 1442 4312
Eva Hallström
(1942-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 42x42 cm
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 15:27:19 | 1 | 100 kr |
12/1 18:04:18 | 2 | 150 kr |
17/1 18:01:51 | 3 | Vinnande bud |
17/1 18:08:58 | 2 | 250 kr |
17/1 18:08:58 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Eva Hallström
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.Läs mer om Eva Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eva hallström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50